У цій статті ми розглянемо основні методології розробки ПЗ, такі як Agile, Scrum, Kanban та інші, їхні переваги, особливості та їхнє застосування на практиці. Scrum – це популярна методологія управління проектами, особливо в ІТ-індустрії, спрямована на підвищення ефективності та гнучкості проектних команд. Визначення Scrum базується на принципах гнучкого управління, де проекти виконуються в коротких ітеративних циклах, які називаються спринтами. Методологія Scrum призначена для швидкого реагування на зміни, мінімізації ризиків та регулярного випуску високоякісних продуктів. Приріст продукту — це сума всіх елементів Беклогу продукту, виконаних під час спринту. Інкремент має бути «Потенційно придатним для доставки», тобто він відповідає визначенню «Готово», встановленому командою розробників.
Під «виконано» ми маємо на увазі визначення «готово» (Definition of Done), тобто «фінал» за критеріями команди. Наприклад, коли зміни пішли в реліз для використання замовником. Обидві методології зосереджені не на що таке scrum випуску проєкту, а на його вдосконаленні.
- При розробці програмного забезпечення за методом Scrum виконуються обмежені в часі спринти роботи, в кінці кожного з яких створюється придатний до відвантаження приріст.
- Це принцип, концепція-каркас та рекомендації, як менеджеру підвищити керованість, передбачуваність та ефективність роботи.
- У статті описано, як такі компанії, як Honda, Canon і Fuji-Xerox, використовують масштабований і командний підхід до розробки нових продуктів.
- Це високоадаптивна структура, яка допомагає швидше завершувати проекти.
- Робота Скрам-майстра полягає в тому, щоб тримати всіх зосередженими і штовхати до однієї і тієї ж мети.
Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Звичайно, ми не змусимо вас виходити на ринг та влаштовувати двобій задля досягнення поставленої мети. Сьогодні ми пропонуємо зануритись у методолію scrum, що дослівно і перекладається як “сутичка”. Чисто « скрамовский » сервіс з плануванням ітерацій, покером, картками завдань. В іншому стандартний пакет функцій зі звітами, діаграмами і гістограмами.
Ці елементи є функціональними можливостями, функціями та вдосконаленнями, які необхідно впровадити. Власник продукту несе відповідальність за те, щоб Backlog продукту оновлювався та встановлював пріоритети на основі цінності, яку кожен елемент приносить продукту. Власник продукту несе відповідальність за визначення та встановлення пріоритетів елементів продукту.
Поділ всього обсягу завдань на невеликі робочі цикли дає змогу оперативно виявляти проблеми та непорозуміння із замовником. Постійний зворотний зв’язок допомагає легко вносити зміни на кожному етапі. Scrum-підхід робить проєкт максимально відповідним очікуванням клієнта та кінцевого користувача. Кожен елемент фреймворку слугує певній меті, необхідній для досягнення загальної цінності та результатів».
Скрам-зустрічі (так Звані Скрам-церемонії)
Scrum відрізняється від інших гнучких фреймворків своєю зосередженістю на поступовій доставці, конкретних ролях і обов’язках, а також акцентом на самоорганізації та співпраці. У той час як інші гнучкі фреймворки можуть мати більш гнучкі підходи або інші структури ролей, Scrum зарекомендував себе як чітко визначений і широко прийнятий фреймворк. Як правило, з усіх артефактів частіше за все відбуваються щоденні зустрічі/стендапи/ синхронізації. Іноді їх вводять поступово, починаючи з кількох разів на тиждень. У сучасному контексті методику можна описати фразою “перевіряти та адаптуватися”. Це означає, що за будь-якої нагоди необхідно зробити паузу, виявити помилки та знайти способи для вдосконалення роботи.
Як Працювати Згідно Скраму
Головна турбота скрам-майстра — привести команду до постійного вдосконалення та шукати відповідь на питання «Як зробити ще краще те, що ми вже робимо добре? Теоретичні міркування та застосування Канбан добре викладені в книзі «Канбан. Незважаючи на ряд трекерів робочих завдань з інтерактивним рухом об’єктів, Канбан зазвичай асоціюється з дошкою і колонками. Хоча, загалом, це засіб для спеціаліста, який взаємодіє з десятками списків бажань. Ну, риба любить дно глибше, а підприємства – дешевше, якщо перефразувати приказку. А в світі високих технологій одним із способів зробити розробку більш передбачуваною, а отже, і витрачати менше грошей на розробку, було впровадження методологій Lean або Agile.
Включіть в нього всі задачі, які команда могла б зробити для проекту, і розставте їх по пріоритету. Уперед винесіть задачі, в яких міститься основна функціональність проекту і які принесуть дохід замовнику. Власник продукту – людина, яка відповідає за функціональність кінцевого продукту. Він складає список призначених для користувача історій (беклог проекту), і веде його по ходу проекту.
Декому хочеться просто заплатити та забути про проект на кілька місяців, а потім отримати сайт своєї мрії. Простий інтуїтивно зрозумілий сервіс для роботи над проектами та вирішення різних завдань бізнесу. Використовуються Звіти за відповідний проміжок часу, « клієнтський доступ » до проектів (видно прогрес, проте не видно внутрішню кухню), коментарі та емоції. Замовником може бути стороння особа або організація, або інсайдер. Наприклад, відділ продажу, який замовив девелоперам розробити CRM систему. В основі скраму лежить команда або група – злагоджений організм професіоналів.
Таким чином, Agile — ширша філософія або підхід, що охоплює різноманітні фреймворки та методології, включно зі Scrum та ін., наприклад, Kanban, Lean, Extreme Programming. Тому що концепція «конкретний обсяг і конкретний результат за N років» суперечить деяким бізнес-моделям. Іноді можна швидко запустити прототип бізнесу, перевірити, чи це є прибутковим, і лише після цього приступати до повноцінної розробки.